Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrajeme si se sluníčkem

 

Toto téma jsme si zvolily proto, že Slunce ovlivňuje celý život na Zemi. Má vliv na lidské zdraví, nálady, prožitky, city. Jeho žlutá barva je barva světla, které přináší život. Sluneční paprsky zahřívají a potěší. Najdou si cestičku i nejmenší skulinkou a zavedou nás poznávat nepoznané.Jeho paprsky dopadají na vše živé i neživé na naší planetě a v celé Sluneční soustavě. Kam sluneční paprsek dopadne se děje něco zajímavého o čem bychom se měli něco dovědět.

 Tento projekt je zaměřen na vytváření a prohlubování znalostí dětí o přírodě živé i neživé, o přírodních jevech, o historii vývoje Země a vytváření základů ekologického cítění. Z těchto získaných znalostí pak vycházíme při vytváření vztahu dítěte sama k sobě , druhým lidem, ke společnosti a ke světu.

 

Přechod z rodiny do mateřské školy znamená pro dítě vstup do nového období života. Všechny děti nesnášejí tuto změnu stejně a proto záleží jak na dítě zapůsobíme a podchytíme jeho zájem o školu a dění v ní. Je potřeba dětem dát dostatek času na adaptaci na nové prostředí.

Učitelky přistupují k dětem s veselou myslí a srdečností, aby si získaly srdíčko dítěte jeho důvěru. Přesto musí být zachována přirozená autorita učitelky.

Prvotním úkolem mateřské školy je zvládnout adaptaci dětí na vstup do MŠ. Je pochopitelné, že každá věková skupina má svá specifika. Nejmladší věková skupina se adaptuje delší dobu, protože celé dění kolem je velká neznámá.Je potřeba poznat prostředí , lidi kolem sebe, nové kamarády a režim, který je od rodinného prostředí značně odlišný. Proto je potřeba věnovat těmto dětem hodně času při individuelní práci, než si zažijí, že jeden dospělí je tady pro všechny děti.

Starší děti , které do mateřské školy již chodily se zorientují velice rychle a dobře a je možné s nimi začít systematicky pracovat

 

pokračování